Excel Özet Tablolarda başlıkların her sayfanın başında yenilenmesini sağlamak

Excel Özet Tablolarda başlıkların her sayfanın başında yenilenmesini sağlamak

Excel'de Oluşturduğunuz Özet Tablolar'da başlıkların her sayfanın başında çıkmasını sağlamak için neler yapmalısınız

İyi bir Excel kullanıcısı olmak için,  Excel'de Özet Tablo - Pivot Tablo oluşturmayı mutlaka bilmelisiniz. Excel'de verilerinizi çözümlemek ve raporlamak için Özet Tablolar mükemmel bir yoldur. Oldukça geniş bir alanda kullanılan Özet Tablolar, gerek günlük Excel kullanımında, gerekse Dashboard Rapolar oluştururken yoğun olarak kullanılır.

Excel’de Özet Tablo-Pivot Table kullanımlarında genel olarak bilinmeyen çok sayıda özellik vardır. 

Excel’de oluşturduğunuz Özet Tablolar’da geniş tablolar oluşturursanız, Baskı önizleme görünümünde veya çıktı aldığınızda başlıkların ilk satırda geldiğini ama diğer sayfalarda gelmediğini görürsünüz.Geniş listeler ile çalışırken, Sayfa Düzeni ayarlarında olduğu gibi, Pivot Table ayarlarında da başlıkların her sayfanın başında çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Özet Tablo oluşturduktan sonra, oluşturduğunuz Özet Tablonun içinde Sağ butona basarak PivotTablo Seçenekleri ifadesine tıklayın. Açılan pencerede Yazdırma sekmesine geçiş yaparak, Yazdırma Başlıklarını Ayarla onay kutusunu onaylayın.  Tamam düğmesine basarak, özet tablo içinde Baskı Önizleme yaptığınızda, başlıkların her sayfanın başında geldiğini görürsünüz.

Nasıl Yapılır: Excel’de Özet Tablo’larda başlıkların her sayfanın başında çıkmasını sağlamak

Excel'de Özet Tablolar ile ilgili tüm eğitimleri vidoport üzerindeki A'dan Z'ye Özet Tablolar eğitimlerini izleyebilirsiniz. Özet Tablo dersleri ile Özet Tablo oluşturma ve diğer Özet Tablo kullanma özelliklerini öğrenebilirsiniz. 

 

Bu makale 446 kişi tarafından okundu