Connect with us

vidoport Kurumsal Panel Özellikleri

vidoport

vidoport Kurumsal Panel Özellikleri

vidoport.com üzerinde kurumsal üyelerimizin yararlandığı kurumsal panelimiz ile neler yapabilirsiniz.

Online Excel, SQL, Sunum teknikleri gibi çok sayıda eğitimin bulunduğu vidoport.com üzerinde, kurumsal firmaların yararlandığı kurumsal panelimiz bulunuyor.

Üye ekleme, silme, Sınavlar oluşturma, İzleme raporlarına bakma gibi çok sayıda özelliğe sahip olan kurumsal panelimize vidoport üzerinden kurumsal eğitim alan firmalarımız erişebiliyor.

vidoport kurumsal panelimize giriş yaptığınız zaman aşağıdaki ekran ile karşılaşırsınız.

Bu ekranda:

1 – Sahip Olduğunuz Paket türünü görürsünüz. Tüm Eğitimler, vidoport üzerindeki tüm eğitim setlerine erişim hakkınızın olduğunu gösterir.

2- Kurumsal Panel üyeliğinizin bitiş tarihini gösterir. Bu tarihten sonra, üye olan çalışanlarınızın vidoport üzerindeki eğitimlere erişimleri sınırlandırılacaktır.

3- Tanımlanmış Üye Sayısı – Bu alanda eğitimlerden yararlanabilecek maksimum çalışan sayısını görürsünüz. Buradaki üye sayısı bizim tarafımızdan değiştirilebilmektedir.

4- Eklenen Üye Sayısı – Kurumsal eğitimlerden yararlanmak için kaç çalışanınızın tanımladığını bu alanda görebilirsiniz. Üye Ekleme-Çıkarma gibi işlemleri 6 numaralı alanda Üyeler başlığı altından yapabilirsiniz.

5- İzleme İstatistikleri – Ay bazında Çoğul (Aynı dersin birden fazla izlenmesi) ve tekil izleme sayılarını görürsünüz. Yeşil renkte olan grafiğimiz, çoğul izlemeyi göstermektedir. Bir dersin birden fazla izlenmesi yeşil grafiğimize yansır. Mavi renkte olan grafiğimiz ise tekil izleme (Sadece 1 kez izlenen) video sayısını gösterir.

6- Üye, Raporlar, Sınav Ekranları – Sol tarafta yer alan menü ile üye ekleme, çıkarma ve şifre değiştirme gibi işlemler yapılabilmektedir.

Bilgiler ekranı :

Paket Bilgileri ve Kişisel Bilgilerin bulunduğu başlığımızdır.

Paket Bilgileri : Kurumunuz tarafından satın alınan üyeli paketleri hakkında bilgileri görebileceğiniz bir alandır. Hangi eğitim setinde kaç eğitim videosunun bulunduğunu burada görebilirsiniz. Bu ekranımızda ayrıca setlerin toplam süreleri de görünmektedir.

Kişisel Bilgiler : Kurumsal Yönetici olarak tanımlanmış olan yetkilinin adı, soyadı, mail adresi, telefon numarası gibi alanları görebildiğiniz ve değişiklikler yapabildiğiniz alanımızdır.

Kurumsal Panel’e girdiğiniz zaman sağ üst köşede karşınıza gelen ekrandaki profil resminizi de buradan değiştirebilirsiniz.

Departmanlar Bölümü

Kurumunuzda çalışanların izleme istatistiklerini daha iyi takip etmek, bölümlere özel raporlamalar almak, bölümlere özel eğitimler atamak için Departmanlar bölümünü kullanabilirsiniz.

Burada tüm üyeleriniz Varsayılan Departman olarak atanır.

Departman Ekle düğmesine basarak, İnsan Kaynakları, Muhasebe, Finans, Beyaz Yaka gibi istediğiniz kadar departman tanımı yapabilirsiniz.

Departman Ekle düğmesine bastıktan sonra, Departman ismini tanımlayıp, o departmanın izleyeceği (İzlemesini isteyeceğiniz) eğitim setlerini seçmeniz gerekebilir. Örneğin İnsan Kaynakları bölümüne İleri Düzey Excel Eğitimleri başlığındaki videoları izleme yetkisi verirken, Finans Bölümü çalışanları için tüm eğitim setlerini tanımlayabilirsiniz.

Üyeler Başlığı ile çalışmak

Üyeler başlığında yer alan seçeneklerimiz, Üyelerin listelenmesi, Manuel üye eklenmesi veya Liste şeklinde düzenlenen verilerin Excel’den eklenmesini sağlar.

Kurumunuzda çalışan birini, Üyeler başlığındaki Manuel Üye Ekle seçeneğinden yararlanarak hızlıca ekleyebilir, şifresini değiştirebilirsiniz.

Excel’den Üye Ekleme

Kurumsal Panelimize çok sayıda üye ekleme ihtiyacı duyarsanız, Üyeler – Excel’den Üye ekle seçeneğini kullanabilirsiniz.

Excel’den ekle seçeneğine bastığınız da, karşınıza gelen ekranda örnek dosyayı indirebilirsiniz.

Örnek dosyamız basit bir Excel dosyasıdır. Excel’deki başlıklara uygun olarak yazdıktan ve kaydettikten sonra üyelerinizin hangi departmana ait olduğunu seçip, şifrelerini belirleyerek Kaydet düğmesine basabilirsiniz.

Farklı bölümlerde yer alan çalışanlarınızı farklı Excel dosyalarında kaydederek, üye ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yazın

Bizlere soru sorun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

vidoport

To Top